1% CORAL İÇİN NE DEMEKTİR?

Artık ALPHANOVA SUN® güneş ambalajında “mercan için% 1” logosunun görüntülendiğini fark etmiş olabilirsiniz . Birçoğunuz ne olduğunu ve ne olduğunu merak ediyorsunuz ... Size tam olarak ne olduğunu açıklayacağız.

Kuruluşumuzdan bu yana, ALPHANOVA SUN®, insan ve çevreye saygısız, herhangi bir kimyasal filtre olmadan organik bir güneş koruması sunmayı seçmiştir . Yıllar boyunca, konuyla ilgili çok az bilgi sahibi olan tüketiciler, hem sağlığa hem de çevreye zararlı kimyasal güneş kremleri kullandılar.

Her yıl insanlar okyanuslara ve denizlere yaklaşık 25.000 ton kimyasal güneş kremi atıyor. Ve mercan kayalıkları 4.000 tonu emerdi. Sorun, mercanın bu kimyasal filtrelere çok kötü tepki vermesi ve sonunda ölmesidir. Bu fenomenin bir adı vardır, " mercan ağartma " ve kimyasal güneş koruyucu ana nedenlerden biridir; bu birkaç bilimsel çalışma ile kanıtlanmıştır. Mercan resifleri dünya yüzeyinin% 0.25'inden azını temsil etse de, gezegenimizdeki deniz yaşamının% 25'inden fazlasına ev sahipliği yapıyorlar ve bu nedenle deniz biyoçeşitliliğinde önemli bir role sahipler.

% 1 KORAL İÇİN> BU, ALFANOVA SANTÉ®'İN KORA BEYAZLATMASINA KARŞI KATILIMINA KATILIR… Somut olarak, ALPHANOVA SUN® serimizin cirosunun% 1'ini bağışlamayı taahhüt ediyoruz. Bu para, fidanlıklar geliştirmeye ve mercanları yeniden implant etmeye yönelik toplum projeleri için kullanılacak . Bu yeni ekolojik yaklaşıma yaptığımız yatırım, daha ileri gitmemizin ve binlerce türün yok olmasına karşı savaşabilmemizin bir yoludur . İlk ortaklığımız Batı Hint Adaları'ndaki St Martin Doğa Koruma Alanı ile imzalandı. Bu dernek, Irma Kasırgası'nın geçişi nedeniyle mercan resiflerinin yok edilmesinin ardından bu tür bir proje yürütüyor. Web sitelerinde yaptıkları işlemler hakkında daha fazla bilgi edinin: Reserve Naturelle St-Martin Alphanova Sun güneş koruyucu kullanmak, cildinize, sağlığınıza ve çocuklarınızın sağlığına saygı duyan, aynı zamanda ekolojik bir seçim yapan güneş korumasını seçmek anlamına gelir . Ekotoksik olmamanın yanı sıra, deniz biyoçeşitliliğinin korunmasına doğrudan katılıyorsunuz. Satın alımlarınız mercan resiflerinin korunması için mücadele eden dernekleri destekliyor

AYRICA OKUYUN