• Kasım 09, 2018 Haberler

  Paraben, genel kimyasal formülü CH3(C6H4(OH)COO) şeklinde formül ize edilir. Doğal olarak bulunduğu gibi kimyasal olarak da sentezlenip esterleştirilebilir. Parabenler, para-hidroksibenzoik asitin esterleri olup, adını buradan almıştır.

  Paraben Nedir?, Parabenin Zararları Nelerdir?, Paraben Nerelerde Kullanılır?, Paraben Hakkında
 • Kasım 07, 2018 Faydalı Bilgiler Haberler

  Kış mevsiminin gelmesiyle beraber cildimize, yaz aylarında dikkat ettiğimizden daha çok dikkat etmemiz gerekmektedir.  Özellikle bebekler ve çocuklar olmak üzere hassas ve kuru cilde sahip bireyler.

   

  Kışın rüzgar, soğuk ve kirli hava cilde daha fazla zarar verir. Cildin nem oranının korunması, yıpranmaması ve lekelenmemesi için destek olmak gerekir.

  Yaz/Kış Etkili Güneş Koruyucu, Güneş Koruyucu, Güneş Kremi
 • Mayıs 31, 2018 Faydalı Bilgiler

                Selülit oluşumunda, genetiksel ve hormonal bozukluklar, sebeplerden bazıları olmakla birlikte, dar giysi kullanımı, yeterince su tüketmeme, hareketsiz veya stresli yaşam, topuklu ayakkabı ve zararlı alışkanlıklar (alkol, sigara vb.) gibi yaşam biçimleri de selülit oluşumunda etkendir.

  selülit nedir?, selülit hakkında, selülit giderici, selülit önleyici, selülit oluşumu
 • Mart 23, 2018 Faydalı Bilgiler

  Bebeklerin yaşama gözlerini açtıkları ilk günlerde ya da bir süre sonra bazı cilt rahatsızlıkları ortaya çıkabiliyor. Bunlardan bazıları, tedavi gerektirir ve mutlaka bir sağlık kuruluşuna veya doktora başvurulmasını gerektiren sorunlardır.

  Bebek cilt bakımı, doğal bebek cilt bakım, doğal bebek cilt bakım ürünleri, organik cilt kremi, doğal bebek cilt ve yüz şampuanı
 • Mart 23, 2018 Faydalı Bilgiler

  Pişiği önlemenin ve tedavi etmenin temel kuralı alt bezinin kapladığı alanın temiz, kuru ve serin tutulmasıdır. Bu amaçla bebeğin alt bezi sıklıkla değiştirilmeli ve olabildiğince altı açık tutulmaya özen gösterilmelidir.

  Doğal pişik önleyici krem, pişik kremi, doğal pişik kremi,
 • Mart 23, 2018 Faydalı Bilgiler

  Bebek cildi henüz gelişimini tamamlamamıştır. Yetişkin cildine oranla çok daha ince (ortalama 5-8 kat), hassas ve geçirgendir.

  Bebek Ürünleri, bebek cildi, bebek cilt bakımı, doğal cilt bakımı, doğal bebek cilt bakımı, yeni doğan,