Kış Mevsiminde Güneş Koruyucu Krem, Neden Kullanılmalıdır?

Yaz/Kış Etkili Güneş Koruyucu, Güneş Koruyucu, Güneş Kremi

 

Güneş Koruyucu Kremin Yaz/Kış Etkisi


Kış mevsiminin gelmesiyle beraber cildimize, yaz aylarında dikkat ettiğimizden daha çok dikkat etmemiz gerekmektedir.  Özellikle bebekler ve çocuklar olmak üzere hassas ve kuru cilde sahip bireyler.


Kışın rüzgar, soğuk ve kirli hava cilde daha fazla zarar verir. Cildin nem oranının korunması, yıpranmaması ve lekelenmemesi için destek olmak gerekir.

Ayrıca az bilinen bir gerçek…


Yaz aylarında cilde zarar veren güneş uv ışınları, bulutlu, yağmurlu ve karlı havalarda da etkisini kaybetmeden cilde zarar vermeye devam etmektedir. Kışın cildin daha korunmasız olması, güneş ışınlarının olumsuz etkilerini, daha çok hissedecektir. Cild kurur, daha çabuk yıpranır, korunmasız kalır ve her türlü olumsuz etkiye karşı savunmasızdır.


Ayrıca, karlı havalarda güneş ışınlarının yansıması, güneşin olumsuz etkilerini de artırmaktadır. Bu durumlarda yaz kış etkili güneş koruyucu kremlerin kullanılması gerekmektedir.


Güneş koruma kremleri kullanılmadığı durumlarda, ciltte lekelenme, irritasyon, hassasiyet ve kansere varan sonuçlara, yol açabilmektedir.


Genelde bilinenin aksine d vitamini eksikliğin tamamlamak için saatlerce güneşe maruz kalmak doğru değildir. Yüz ve kolların, 10-15 dk güneşe maruz kalması yeterlidir. Buna hem yaz hem de kış mevsiminde dikkat edilmesi gerekir. Güneş ortamında kalacağınız süreye göre,  güneş koruyucu kremlerin faktör (spf 15, 30 veya 50) etkisi ve yaz/kış etkili olmasına dikkat edilmelidir.  


D vitamini eksikliğini, doktorunuza danışarak eczanelerden hazır d vitamini preparatlarıyla da çözebilirsiniz.   


Alphanova Yaz/Kış Etkili Güneş Koruyucu Kremi 

 

Alphanova güneş koruyucu yaz / kış etkili krem serisi; Bu olumsuzluklarla savaşmak için oldukça etkili bir üründür. Derin nemlendirici özelliği, onarıcı etkisi ve yüksek koruma (uva,uvb) faktörüyle tüm aile bireylerinin cildini,  güneşin olumsuz etkilerine karşı koruma sağlayacaktır.


Bu korunma; bebekler, çocuklar ve yetişkinler için ayrı ayrı formüle edilmiş, doğal, organik sertifikalı ürünlerle değerlendirilmesi, sağlığınız için çok fayda sağlayacaktır.

  • ·       Alphanova Güneş koruyucu kremler, Paraben içermez,
  • ·         Kanserojen koruyucu, renk ve kıvam verici içermez,
  • ·        Nano partikül içermez,
  • ·       Dünyada tek, yaz ve kış mevsimi kullanımına uygun innovatif güneş koruyucu serisi insan odaklı mükemmel ürünlerdir.

 Güneş koruyucu kremleri incelemek için tıklayınız.


Cildiniz en kıymetli kıyafetinizdir. Ona iyi bakın.


Ecz.Kemal Ergun SONKAYA

 

 

 

 


Etiketler: Yaz/Kış Etkili Güneş Koruyucu, Güneş Koruyucu, Güneş Kremi
Kasım 07, 2018
Listeye dön