Selülit nedir? Selulit Nasıl oluşur? Selülit Nasıl giderilir veya önlenir?

Selülit giderici, selülit önleyici, selülit kremi, organik selülit krem

Selülit, özellikle bacak, kol ve kalça bölgelerinde olmak üzere, deri altında aşırı yağ birikimi sonucu oluşan, portakal kabuğu yapısına benzetilen, bir dolaşım ve cilt bozukluğudur.


Selülit oluşumunda, genetiksel ve hormonal bozukluklar, sebeplerden bazıları olmakla birlikte, dar giysi kullanımı, yeterince su tüketmeme, hareketsiz veya stresli yaşam, topuklu ayakkabı ve zararlı alışkanlıklar (alkol, sigara vb.) gibi yaşam biçimleri de selülit oluşumunda etkendir.


Selülit oluşumunu engellemek için selülit giderici ve önleyici kremler kullanılmalıdır.  Doğal ve organik selülit giderici kremler, her ne kadar önleyici ve giderici özelliğe sahip olsa da, bireylerin özellikle aşırı yağ tüketimine dikkat etmesi,  zararlı alışkanlıklardan kaçınması, dar giysi ve topuklu ayakkabılardan uzun süreli olarak uzak durulması ve tuz tüketimini aza indirmesi, selülit oluşumunda engelleyici özelliklerden bazıları olacaktır.


Yine, selülit oluşumun sebeplerinden birisi de hareketsiz yaşam veya çalışma ortamlarıdır. Harekesiz yaşam içerisinde, kilolu veya zayıf olmanız, selülit oluşumunda fark etmeyecektir. Kan dolaşımında ki bozukluğunu gidermenin en iyi yolu ise spordur. Selülit giderme ve önlemenin tedavisi olan koşu, yürüyüş, yüzme ve jimnastik sporlarıdır.


Alphanova sıkılaştırıcı ve selülit giderici krem, organik içeriği, kimyasal ve katkı madde içermemesi ile cildinizde doğal bakım ve görünüm sağlar. Selülit oluşumuna karşı en iyi ve en etkili kremdir.

 


Etiketler: selülit nedir?, selülit hakkında, selülit giderici, selülit önleyici, selülit oluşumu
Mayıs 31, 2018
Listeye dön